Wiele osób wciąż pyta o egzamin na certyfikat językowy TOEIC, a piszący te słowa wciąż odczuwa niedosyt informacji, przekazanych i udostępnionych, a dotyczących wszystkiego co łączy się z certyfikatem TOIEC. Dzisiaj fachowe informacje chciałbym podać zaczerpnąwszy ich w informatorze Organizacji ETS, która to stworzyła omawiany certyfikat angielskiego. Biuro tłumaczeń Meritum w Poznaniu jest akredytowanym przedstawicielem ETS.

certyikat TOEIC Poznań

Na początek nieco historii. Educational Testing Service opracowało certyfikat TOIEC w roku 1979 w znajdującym się w Princeton w USA centrum badań psychometrycznych i metodycznych. Metodyka, nie mylić z metodystami, onegdaj prowadzącymi wzięte kursy języka angielskiego w Polsce, czyli nauka o uczeniu, połączona z badaniami nad efektywnością egzaminowania i przyswajania wiedzy, dała duży postęp widoczny w nauczaniu i nowoczesnym egzaminowaniu językowym. Ponieważ egzamin TOEIC jest przeprowadzany na żądanie, jest tożsamy na całym świecie (równoważny), oparty na jednakowej uniwersalnej skali we wszystkich centrach egzaminacyjnych, spotkał się z żywym zainteresowaniem licznych pracodawców.

Firmy uznające Certyfikat językowy TOEIC

Wymienianie wszystkich zakładów i przedsiębiorstw stosujących „toika” wobec własnych pracowników, mogłoby zająć dużo miejsca. Można pokusić się o losowe podanie przykładów uznawalności certyfikatu TOEIC: firmy francuskie jak Alstom, Alcatel, Auchan, BNP-Paribas, Caisse des depot et consignation, Dassault Aviation, PSA Peugeot Citroen, France Telecom ,to tylko te większe, amerykańskie, brytyjskie i międzynarodowe Arthur Andersen, BP, Bell, Coca Cola, Hewlett-Packard, Ford. Takie przykłady przemawiające do wyobraźni podają skalę zjawiska.

Dodajmy, że ETS jest w Polsce od wielu lat , i że egzamin można zamówić w biurze w Poznaniu, oraz to iż nie tylko biznes ale także ośrodki akademickie stosują Certyfikat Toeic do sprawdzenia poziomu językowego setek i tysięcy studentów.


3 komentarze

Trista1988 · 10 grudnia 2016 o 07:16

Muszę sie wam pochwalic w koncu zrzuciłam – 5 kg.
Przewaliłam chyba cały polski internet żeby znalezc coś na odchudzanie i znalazłam.
Wygoglujcie sobie: xxally radzi jak szybko
schudnać

To be more specific – wasze ulubione powiedzenia w języku angielskim – Tłumacze Poznań · 11 listopada 2016 o 17:36

[…] gdybyście zapragnęli zdać egzamin na międzynarodowy certyfikat językowy w Poznaniu? Czy wpis o egzaminie na certyfikat  TOEIC odpowie na pytania, jaki certyfikat warto […]

Możliwość komentowania została wyłączona.